Naučte se být optimista. Jde to snadno!

Zatímco někteří lidé životem proplouvají s širokým úsměvem od ucha k uchu, jíní se na svět neustále jen mračí. Proto se můžeme rozdělit na optimisty a pesimisty. Je to jako s tou sklenicí s vodou: optimista jí vidí z poloviny plnou, kdežto pesimista na ní hledí jako na z poloviny prázdnou.

Co si budeme nalhávat – optimisté to mají v životě daleko jednodušší. Na vše se snaží dívat v jasnějších barvách a na všem dokážou najít něco dobrého. Chcete se stát optimistou? Můžete, jde to totiž opravdu snadno!

Buďte připraveni na stoupání i pády

Většina lidí si myslí, že v životě optimistů jde všechno úplně hladce. Pravda je přitom taková, že optimisté nemají lepší dny nežli pesimisté, zažívají totiž to samé, ale liší se tím, jak se k daným věcem postaví a z jakého úhlu na mě hledí.

V životě každého z nás je to zkrátka jako na houpačce, jednou stoupáte vzhůru, podruhé zase klesáte dolů. Optimisté na rozdíl od pesimistů ví, že po noci zase bude nový den, a jsou tak připraveni jak na vzestupy, tak i na pády. Po každém pádu se opět postaví na nohy, protože před sebou mají vidinu, že ze dna vede jiná cesta – vzhůru!

Sčítejte své úspěchy

Ať už se vám v životě podaří cokoli, a může to být třeba i sebemenší úspěch, pamatujte na to a neustále si své úspěchy připomínejte. Klidně si je můžete psát třeba někam do sešitu, abyste měli pěkně černé na bílém a na žádný z nich nikdy nezapomněli.

Až někdy budete mít den blbec, který mají tu a tam i lidé optimisté, stačí pak seznam svých úspěchů jednoduše vytáhnout ze šuplíku a podívat se, co všechno se vám povedlo a co jste dokázali.

Žijte v přítomnosti

Chcete vědět, v čem dalším se optimisté liší od pesimistů? Pesimisté se zaměřují na svou minulost nebo na budoucnost. Zatímco v minulosti se neustále plácají, z budoucnosti jsou naopak nejistí.

Oboje vede k tomu, že se na svůj život dívají z toho horšího měřítka. Optimisté naopak žijí v přítomnosti, vědí, že život probíhá právě teď. A co je na tom nejúžasnější? Přítomnost totiž máte plně ve svých rukou a můžete ji změnit tak, jak chcete a jak potřebujete.

Ve všem hledejte to dobré

Další rozdíl mezi optimisty a pesimisty spočívá v tom, co jsme již zmínili na začátku dnešního článku: optimisté na všem hledají jen to dobré, zatímco pesimisté na všem vidí jen to špatné.

Pokud se chcete stát optimistou, naučte se v každé věci ve vašem životě vidět jen to dobré. A věřte, že na všem je něco dobrého.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články