Probuďte v sobě kreativní duši. 4 rady jak na to

Zatímco z někoho nápady jen srší, jinému trvá strašně dlouho, nežli se mu vůbec podaří něco vymyslet. Možná i vy patříte k lidem, jejichž studnice nápadů tak nějak vyschla.

Najednou máte problém i s naprosto banálními úkoly a pociťujete na sobě útlum kreativity. Přitom kreativní může být úplně každý z nás, chce to jen probudit v sobě kreativní duši. Jak na to? To vám prozradíme v našem dnešním článku!

Rada číslo 1: objevujte nová místa

Každý z nás má okolo sebe spoustu míst, o jejichž existenci sice ví, ale ještě nikdy je nenavštívil. Může to být například muzeum, kolem kterého chodíte každý den do práce, nebo třeba výstava, o které vám říkal kolega, ale na kterou se nechcete vydat sami, či snad parčík kousek za městem.

Zamyslete se nad místy, která jste ještě nikdy nenavštívili a napravte to. Nikdy nevíte, co vás na daném místě čeká a především, jaká inspirace se zde nachází.

Rada číslo 2: porazte svůj strach

Jen málokdo může upřímně říci, že se vůbec ničeho nebojí. I vy určitě máte z něčeho strach – ať už jsou to výšky, představa, že mluvíte před sálem plným lidí nebo třeba něco úplně jiného. Svou kreativitu můžete probudit a tím, že tento svůj strach porazíte. Nejenže ze sebe budete mít lepší pocit, ale posunete se ve svém životě zase o kousek dál.

Rada číslo 3: inspirujte se dětmi

Děti jsou úžasná stvoření s velmi silnou představivostí. Kde jinde tedy čerpat inspiraci nežli právě u nich. Děti totiž na svět pohlíží úplně jinýma očima než my dospělí.

Nebojte se tedy s nějakým dítětem promluvit, ať už to bude vaše vlastní nebo třeba dítě vaší kolegyně z práce – získáte tak jedinečnou příležitost vidět svět v jejich očích. Klidně danému dítěti dovolte, aby se vás na cokoliv zeptalo, budete určitě mile překvapeni, kam až sahá dětská fantazie a co všechno dokážou ve svých malých makovičkách vymyslet.

Rada číslo 4: věnujte se umění

Nemáme tím na mysli, abyste se naučili zpaměti rozpoznat všechna známá díla populárních malířů či jiných umělců. Naopak vás tím chceme nasměrovat k tomu, abyste se nebránili tvoření. Tvoření je totiž skvělým způsobem, jak popustit uzdu nejen fantazii, ale i vaší dřímající kreativitě.

Najděte si takový způsob tvorby, který vás bude bavit – někdo se třeba nadchne pro malování, jiný podlehne modelování, dalšímu se zalíbí kreslení. Je toho hodně, mezi čím můžete vybírat, takže věříme, že každý z vás pro sebe dokáže najít to pravé ořechové.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články