Zlozvyky, které brzdí vaší produktivitu. Zbavte se jich!

Produktivita je věc, na kterou je především v pracovním světě hleděno jako na něco velmi důležitého. V práci je zkrátka produktivita jedním z nejdůležitějších měřítek, podle kterých se posuzuje výkon každého z nás.

Ne vždy se nám ale daří být tak produktivní, jak bychom si přáli. V dnešní uspěchané a hektické době proto není žádným překvapením, že náš výkon klesá, přičemž si za to kolikrát můžeme sami.

Možná ani vy nedosahujete takových výsledků, jakých byste dosahovat chtěli. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím to může být, přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém vám odhalíme nejčastější zlozvyky, které vaši produktivitu brzdí. Zbavte se jich a váš výkon raketově stoupne.

Zlozvyk číslo 1: nepřipravujte se o přestávky

Mnoho lidí ve snaze udělat co nejvíce práce často kašle na přestávky, ať už se jedná o pauzy na oběd nebo ony pětiminutovky, které strávíte obklopeni cigaretovým kouřem.

Možná i vy jste toho názoru, že když sami sebe o tyhle chvíle připravíte, podaří se vám udělat daleko více práce. Pravda je přitom úplně někde jinde!

Čím déle času u nějakého úkolu strávíte, tím menší bude vaše produktivita, což znamená, že tím delší dobu vám vypracování daného úkolu bude trvat. Ve svém vlastním zájmu sami sebe o přestávky nepřipravujte a dovolte si občas vypnout.

Zlozvyk číslo 2: nedělejte 20 věcí naráz

Další poměrně častý zlozvyk je snaha dělat co nejvíce věcí současně. I k tomuto rozhodnutí nás vede vidina toho, že čím více věcí naráz zvládneme, tím rychleji je dokončíme a tím více toho stihneme. Pokud to takto děláte i vy, okamžitě s tím přestaňte.

Je daleko rozumnější věnovat se věcem postupně a podle toho, jaká je jejich priorita, nežli se snažit stihnout milion věcí naráz, protože pak nic neuděláte pořádně.

Ve finále tím strávíte stejné množství času, ale vaše produktivita nebude na takové úrovni, na jaké by byla v případě, kdybyste se daným úkolům věnovali pěkně postupně.

Zlozvyk číslo 3: nežeňte se za dokonalostí

Každý z nás má v sobě touhu být dokonalý. Může za to i dnešní doba, ve které kolem sebe máme tolik dokonalých věcí a dokonalých životů jiných lidí, díky kterým chceme i my být dokonalí.

Pokud se při jakémkoli úkolu snažíte až moc, neustále jej vylepšujete a chcete dosáhnout dokonalosti, stáváte se tak akorát obětí tzv. sněhové koule.

To v praxi vypadá tak, že na sebe každý další malý detail váže další a další úkoly, pro které se dokončení dané věci neustále oddaluje a tím pádem klesá i vaše produktivita. Naučte se proto, že ne vždy musí být všechno dokonalé. I dobrý výsledek je skvělý výsledek.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články